sharutils-4.14.2 - en to nl translation catalogue (280 entries)

en: 	This exceeds the compiled library version:
nl:     Dit is groter dan de gecompileerde bibliotheekversie:

en: 	This is less than the minimum library version:
nl:     Dit is kleiner dan de minimum bibliotheekversie:

en: 
    If no arguments are provided, input arguments are read from stdin,
    one per line; blank and '#'-prefixed lines are comments.
    'stdin' may not be a terminal (tty).
nl: 
    Als geen argumenten gegeven zijn, worden ze van standaardinvoer gelezen,
    één per regel; lege regels en regels die beginnen met '#' zijn commentaar.
    Standaardinvoer mag geen terminal (TTY) zijn.

en:        --print-text-domain-dir  print directory with shar messages
nl:       --print-text-domain-dir   de map met 'shar'-berichten tonen

en:        --silent               an alias for the 'quiet' option
nl:       --silent              hetzelfde als '--quiet'

en:    -!, --more-help            extended usage information passed thru pager
nl:   -!, --more-help            deze hulptekst gepagineerd tonen

en:    -B, --uuencode             treat all files as binary
                                    - an alternate for mixed-uuencode
nl:   -B, --uuencode               alle bestanden zijn binair, 'uuencode' gebruiken

en:    -C, --compactor=PROG       specify compaction (compression) program PROG
                                    - prohibits the option 'vanilla-operation'
                                    - may appear multiple times
                                    - it must be known to shar: xz gzip bzip2
nl:   -C, --compactor=PROG         te gebruiken compressieprogramma

en:    -D, --debug                debug the shell code
nl:   -D, --debug                de shell-code debuggen

en:    -D, --no-md5-digest        do not use md5sum digest to verify
nl:   -D, --no-md5-digest           geen 'md5sum'-controlesom gebruiken

en:    -E, --split-at=SPLIT-PAT   split input on SPLIT-PAT lines
nl:   -E, --split-at=TEKST       invoer splitsen bij regels met deze tekst

en:    -F, --force-prefix         apply the prefix character on every line
nl:   -F, --force-prefix            een voorvoegteken voor elke regel gebruiken

en:    -I, --input-file-list=FILE read file list from FILE
nl:   -I, --input-file-list=BESTAND  lijst met bestanden uit BESTAND lezen

en:    -P, --no-piping            use temporary files between programs
nl:   -P, --no-piping           tijdelijke bestanden gebruiken tijdens 'unshar'

en:    -Q, --quiet-unshar         avoid verbose messages at unshar time
nl:   -Q, --quiet-unshar        meldingen onderdrukken tijdens 'unshar'

en:    -R, --save-opts[=FILE]     save the option state to a config file FILE
nl:   -R, --save-opts[=BESTAND]  de optietoestand opslaan in configuratiebestand

en:    -R, --save-opts[=FILE]     save the option state to the config file FILE
nl:   -R, --save-opts[=BESTAND]  de optietoestand opslaan in configuratiebestand

en:    -T, --text-files           treat all files as text
                                    - an alternate for mixed-uuencode
nl:   -T, --text-files             alle bestanden als tekstbestanden behandelen

en:    -X, --query-user           ask user before overwriting files
                                    - prohibits the option 'vanilla-operation'
nl:   -X, --query-user          gebruiker vragen voor overschrijven van bestanden

en:    -a, --net-headers          output Submitted-by: & Archive-name: headers
                                    - requires the option 'archive-name'
nl:   -a, --net-headers         'Submitted-by:' en 'Archive-name:' produceren

en:    -c, --cut-mark             start the shar with a cut line
nl:   -c, --cut-mark            het shar-archief beginnen met een 'cut'-regel

en:    -c, --ignore-chmod         ignore fchmod(3P) errors
nl:   -c, --ignore-chmod         fouten van 'fchmod()' negeren

en:    -c, --overwrite            overwrite any pre-existing files
nl:   -c, --overwrite            bestaande bestanden overschrijven

en:    -d, --directory=DIR        unpack into the directory DIR
nl:   -d, --directory=MAP        naar deze map gaan alvorens uit te pakken

en:    -d, --here-delimiter=DELIM use DELIM to delimit the files
nl:   -d, --here-delimiter=TEKST    deze tekst gebruiken als bestandsscheiding

en:    -e, --encode-file-name     encode the output file name
nl:   -e, --encode-file-name    de uitvoerbestandsnaam coderen

en:    -e, --exit-0               split input on "exit 0" lines
                                    - prohibits the option 'split-at'
nl:   -e, --exit-0               invoer splitsen bij "exit 0"-regels

en:    -f, --basename             restore in one directory, despite hierarchy
nl:   -f, --basename            terugzetten in één map; de hiërarchie negeren

en:    -f, --force                an alias for the 'overwrite' option
nl:   -f, --force                hetzelfde als '--overwrite'

en:    -g, --level-of-compression=LEVEL
                                  pass LEVEL for compression
                                    - it must be in the range: 1 to 9
nl:   -g, --level-of-compression=CIJFER    te gebruiken compressiesterkte (1-9)

en:    -h, --help                 display extended usage information and exit
nl:   -h, --help                 deze hulptekst tonen en stoppen

en:    -m, --base64               convert using base64
nl:   -m, --base64    base64-codering gebruiken (zoals beschreven in RFC1521)

en:    -m, --no-timestamp         do not restore modification times
nl:   -m, --no-timestamp        bestandswijzigingsdatums en -tijden niet terugzetten

en:    -o, --output-file=str      direct output to file
nl:   -o, --output-file=BESTAND  uitvoer in BESTAND opslaan

en:    -o, --output-prefix=str    print output to file PREFIX.nn
nl:   -o, --output-prefix=NAAM      uitvoer opslaan in bestand NAAM.01 tot NAAM.NN

en:    -r, --load-opts=FILE       load options from the config file FILE
                                    - disabled as '--no-load-opts'
                                    - may appear multiple times
nl:   -r, --load-opts=BESTAND    opties laden uit dit bestand
                                   (mag meerdere keren voorkomen)

en:    -r, --load-opts=FILE       load options from the config file FILE
                                    - disabled with '--no-load-opts'
                                    - may appear multiple times
nl:   -r, --load-opts=BESTAND    opties laden uit dit bestand
                                   (mag meerdere keren voorkomen)

en:    -s, --submitter=NAME       override the submitter name with NAME
nl:   -s, --submitter=NAAM         dit als naam van de archivaris gebruiken

en:    -t, --translate            translate messages in the script
nl:   -t, --translate           de berichten in het script vertalen

en:    -v, --version[=MODE]       output version information and exit
nl:   -v, --version              programmaversie tonen en stoppen

en:    -x, --no-check-existing    blindly overwrite existing files
nl:   -x, --no-check-existing   bestaande bestanden blindelings overschrijven

en:   The following options match:
nl:   De volgende opties komen overeen:

en:   or an integer from %d through %d
nl:   of een geheel getal van %d tot en met %d

en: %d %s%s options allowed
nl: %d %s%s-opties toegestaan

en: %s error %d (%s) calling %s for '%s'
nl: %s-fout %d (%s) bij aanroepen van %s voor '%s'

en: %s error:  %s exceeds %s keyword count
nl: %s-fout:  %s overschrijdt %s-sleutelwoordenaantal

en: %s error:  %s option requires the %s option
nl: %s-fout:  optie %s vereist de optie %s

en: %s error:  %s option value %ld is out of range.
nl: %1$s-fout:  waarde %3$ld van optie %2$s valt buiten bereik

en: %s error:  '%s' does not match any %s keywords.
nl: %s-fout:  '%s' komt met geen enkel %s-sleutelwoord overeen

en: %s error:  '%s' is not a recognizable date/time.
nl: %s-fout:  '%s' is geen herkenbare datum/tijd

en: %s error:  '%s' is not a recognizable number.
nl: %s-fout:  '%s' is geen herkenbaar getal

en: %s error:  '%s' is not a recognizable time duration.
nl: %s-fout:  '%s' is geen herkenbare tijdsduur

en: %s error:  The %s option is required
nl: %s-fout:  optie %s is vereist

en: %s error:  The %s option must appear %d times.
nl: %s-fout:  optie %s moet %d keer voorkomen.

en: %s error:  invalid option descriptor for %s
nl: %s-fout:  ongeldige optie-omschrijver voor %s

en: %s error:  the '%s' and '%s' options conflict
nl: %s-fout:  de optie '%s' en '%s' gaan niet samen

en: %s error:  the keyword '%s' is ambiguous for %s
nl: %s-fout:  sleutelwoord '%s' is niet eenduidig voor %s

en: %s error: The '%s' option requires an argument.
nl: %s-fout:  optie '%s' vereist een argument

en: %s error: no saved option state
nl: %s-fout:  geen opgeslagen optietoestand

en: %s is probably not a shell archive
nl: %s is waarschijnlijk geen shell-archief

en: %s looks like raw C code, not a shell archive
nl: %s ziet eruit als een C-programma, niet als een shell-archief

en: %s subprocess
nl: subproces %s

en: %s subprocess failed
nl: subproces %s is mislukt

en: %s subprocess got fatal signal %d
nl: subproces %s ontving het fatale signaal %d

en: %s warning:  cannot save options - %s not regular file
nl: %s-waarschuwing:  kan opties niet opslaan -- %s is geen gewoon bestand

en: %s%s argument '%s' too large
nl: argument '%3$s' van %1$s%2$s is te groot

en: %s: Command line arguments are not allowed.
nl: %s: opdrachtregelargumenten zijn niet toegestaan

en: %s: Command line arguments required
nl: %s: Opdrachtregelargumenten zijn vereist

en: %s: Illegal file name: %s
nl: %s: ongeldige bestandsnaam: %s

en: %s: Invalid or missing 'begin' line
nl: %s: Ongeldige of ontbrekende 'begin'-regel

en: %s: No `end' line
nl: %s: Geen 'end'-regel

en: %s: Not a regular file
nl: %s: Geen gewoon bestand

en: %s: Short file
nl: %s: Bestand is te kort

en: %s: The '%s' option cannot have an argument.
nl: %s: optie '%s' staat geen argument toe

en: %s: The '%s' option has been disabled.
nl: %s: optie '%s' is uitgeschakeld

en: %s: The '%s' option requires an argument.
nl: %s: optie '%s' vereist een argument

en: %s: Write error
nl: %s: Schrijffout

en: %s: ambiguous option name: %s (matches %d options)
nl: %s: niet-eenduidige optienaam: %s (komt overeen met %d opties)

en: %s: illegal option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: illegal option -- %s
nl: %s: ongeldige optie -- %s

en: %s: invalid input
nl: %s: ongeldige invoer

en: %s: invalid option -- '%c'
nl: %s: ongeldige optie -- '%c'

en: %s: invalid option name: %s
nl: %s: ongeldige optienaam -- %s

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '%c%s' staat geen argument toe

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
nl: %s: optie '%s' is niet eenduidig; mogelijkheden zijn:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '--%s' staat geen argument toe

en: %s: option '--%s' requires an argument
nl: %s: optie '--%s' vereist een argument

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '-W %s' staat geen argument toe

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
nl: %s: optie '-W %s' is niet eenduidig

en: %s: option '-W %s' requires an argument
nl: %s: optie '-W %s' vereist een argument

en: %s: option requires an argument -- '%c'
nl: %s: optie vereist een argument -- '%c'

en: %s: unknown vendor extension option -- %s
nl: %s: onbekende leveranciersuitbreidingsoptie -- %s

en: %s: unrecognized option '%c%s'
nl: %s: onbekende optie '%c%s'

en: %s: unrecognized option '--%s'
nl: %s: onbekende optie '--%s'

en: '%s' is not a command line option.
nl: '%s' is geen opdrachtregeloptie

en: '%s' not defined
nl: '%s' is niet gedefinieerd

en: 'Note': 'uuencode' uses buffered input and assumes that it is not hand
    typed from a tty.  The consequence is that at a tty, you may need to hit
    Ctl-D several times to terminate input.
nl: Opmerking: 'uuencode' gebruikt gebufferde invoer en neemt aan dat het niet
    met de hand op een terminal getypt wordt.  Op een terminal kan het daarom
    nodig zijn om meerdere keren Ctrl-D te typen om de invoer te beëindigen.

en: 'Note': 'uuencode' uses buffered input and assumes that it is not hand
    typed from a tty.  The consequence is that at a tty, you may need to hit
    Ctl-D several times to terminate input.
    
    Please send bug reports to:  <bug-gnu-utils@gnu.org>
nl: Opmerking: 'uuencode' gebruikt gebufferde invoer en neemt aan dat het niet
    met de hand op een terminal getypt wordt.  Op een terminal kan het daarom
    nodig zijn om meerdere keren Ctrl-D te typen om de invoer te beëindigen.
    
    Stuur foutrapportages naar <bug-gnu-utils@gnu.org>,
    en meld vertaalfouten via <vertaling@vrijschrift.org>.

en: 'uudecode' transforms uuencoded files into their original form.
nl: 'uudecode' transformeert door 'uuencode' gecodeerde bestanden
    terug naar hun originele vorm.

en: (AutoOpts bug):  %s.
nl: **AutoOpts-programmafout**:  %s.

en: (AutoOpts bug):  Equivalenced option '%s' was equivalenced to both
    	'%s' and '%s'.
nl: **AutoOpts-programmafout**:  Geëquivalenteerde optie '%s' werd
        geëquivalenteerd met zowel '%s' als '%s'.

en: (binary)
nl: (binair)

en: (bzipped)
nl: (gecomprimeerd met bzip2)

en: (compressed)
nl: (gecomprimeerd)

en: (empty)
nl: (leeg)

en: (gzipped)
nl: (gecomprimeerd met gzip)

en: (text)
nl: (tekst)

en: -equivalence
nl: -equivalentie

en: AutoOpts function called without option descriptor
nl: AutoOpts-functie aangeroepen zonder optie-omschrijver

en: Automated Options Processing Error!
    	%s called AutoOpts function with structure version %d:%d:%d.
nl: Automated Options-verwerkingsfout!
        %s riep AutoOpts-functie aan met structuurversie %d:%d:%d.

en: Automated Options version %s
    	Copyright (C) 1999-2014 by Bruce Korb - all rights reserved
nl: Automated Options -- versie %s
        Copyright (C)  Bruce Korb  1999-2014 -- alle rechten voorbehouden

en: Cannot access %s
nl: Kan geen toegang krijgen tot %s

en: Cannot get current directory name
nl: Kan de naam van de huidige map niet vinden

en: Cannot open file %s
nl: Kan bestand %s niet openen

en: Cannot reopen %s as stdin
nl: Kan %s niet heropenen als standaardinvoer

en: Closing
nl: Sluiten van

en: Continuing file %s
nl: Doorgaan met bestand %s

en: Controlling the shar headers:
       -n, --archive-name=NAME    use NAME to document the archive
nl: Kopregels beïnvloeden:
      -n, --archive-name=NAAM      te gebruiken NAAM voor het archief

en: Could not popen command
nl: Functie popen() op opdracht is mislukt

en: Created %d files
nl: Er zijn %d bestanden aangemaakt

en: End of %s part %d
nl: Einde van %s deel %d

en: End of part %d, continue with part %d
nl: Einde van deel %d, verder met deel %d

en: File %s is complete
nl: Bestand %s is compleet

en: File %s is continued in part %d
nl: Bestand %s gaat verder in deel %d

en: Found no shell commands after cut line in %s
nl: Geen shell-opdrachten gevonden na 'cut'-regel in %s

en: Found no shell commands in %s
nl: Geen shell-opdrachten gevonden in %s

en: If no 'file'(s) are provided, then standard input is decoded.
nl: Als er geen bestanden gegeven zijn, dan wordt standaardinvoer gedecodeerd.

en: If no 'file's are specified, the list of input files is read from standard
    input.  Standard input must not be a terminal.
nl: Als er geen bestanden gegeven zijn, dan wordt de lijst met invoerbestanden
    van standaardinvoer gelezen.  Standaardinvoer mag dan geen terminal zijn.

en: If no arguments are provided, input arguments are read from stdin,
    one per line; blank and '#'-prefixed lines are comments.
    'stdin' may not be a terminal (tty).
nl: Als geen argumenten gegeven zijn, worden ze van standaardinvoer gelezen,
    één per regel; lege regels en regels die beginnen met '#' zijn commentaar.
    Standaardinvoer mag geen terminal (TTY) zijn.

en: Internationalization options:
           --no-i18n              do not internationalize
nl: Internationaliseringsopties:
          --no-i18n                 het shell-script niet internationaliseren

en: Invalid format for output file names (%s): %s
nl: Ongeldige opmaak voor uitvoerbestandsnaam (%s): %s

en: MD5 check failed
nl: MD5-controle is mislukt

en: No input files
nl: Geen invoerbestanden

en: No memory for duping translated strings
nl: onvoldoende geheugen beschikbaar voor kopiëren van vertaalde tekenreeksen

en: No user '%s'
nl: Gebruiker '%s' bestaat niet

en: Note: not verifying md5sums.  Consider installing GNU coreutils.
nl: Opmerking: MD5-controlesommen worden niet geverifieerd.
    Overweeg de installatie van 'GNU coreutils'.

en: Opening
nl: Openen van

en: Options are specified by doubled hyphens and their name or by a single
    hyphen and the flag character.
nl: Opties worden gegeven door een dubbel streepje plus hun naam,
    of door een enkel streepje plus de optieletter.

en: Options are specified by doubled hyphens and their name or by a single
    hyphen and the flag character.
    If no 'file'(s) are provided, then standard input is decoded.
nl: Opties worden gegeven door een dubbel streepje plus hun naam,
    of door een enkel streepje plus de optieletter.
    Als er geen bestanden gegeven zijn, dan wordt standaardinvoer gedecodeerd.

en: Options are specified by doubled hyphens and their name or by a single
    hyphen and the flag character.
    If no 'file's are specified, the list of input files is read from a
    standard input.  Standard input must not be a terminal.
nl: Opties worden gegeven door een dubbel streepje plus hun naam,
    of door een enkel streepje plus de optieletter.
    Als er geen bestanden gegeven zijn, dan wordt standaardinvoer gedecodeerd.
    Standaardinvoer mag geen terminal zijn.

en: PLEASE avoid -X shars on Usenet or public networks
nl: Vermijd '-X'-shars op Usenet en op openbare netwerken

en: Please send bug reports to:  <bug-gnu-utils@gnu.org>
nl: Rapporteer gebreken in het programma aan: <bug-gnu-utils@gnu.org>;
    meld fouten in de vertaling aan: <vertaling@vrijschriftorg>.

en: Please unpack part ${shar_sequence} next!
nl: Pak vervolgens deel ${shar_sequence} uit!

en: Please unpack part 1 first!
nl: Pak eerst deel 1 uit!

en: Producing different kinds of shars:
       -V, --vanilla-operation    produce very simple shars
nl: Aanmaken van verschillende soorten shars:
      -V, --vanilla-operation   zeer eenvoudige en weinigeisende shars aanmaken

en: Protecting against transmission issues:
           --no-character-count   do not use `wc -c' to check size
nl: Bescherming tegen transmissieproblemen:
          --no-character-count      geen 'wc -c' voor groottecontrole gebruiken

en: SKIPPING %s
nl: OVERSLAAN VAN '%s'

en: Saving %s (%s)
nl: Opslaan van %s (%s)

en: Specify compression:
       -p, --intermix-type        specify compression for input files
                                    - prohibits the option 'vanilla-operation'
nl: Compressie:
      -p, --intermix-type          compressie gebruiken voor invoerbestanden

en: Specify file encoding methodology:
       -M, --mixed-uuencode       decide uuencoding for each file
nl: Coderingsmethode:
      -M, --mixed-uuencode         'shar' laten beslissen of 'uuencode' nodig is
                                     (dit is de standaard)

en: Specifying file selection and output modes:
nl: Selectie van bestanden en uitvoermodus:

en: Starting file %s
nl: Begonnen met bestand %s

en: The '%s' option may not be intermixed with file names
    unless the --intermix-type option has been specified.
nl: Optie '%s' mag niet gemengd worden met bestandsnamen
    tenzij optie '--intermix-type' gegeven is.

en: The '%s' option must appear before any file names
nl: Optie '%s' moet gegeven worden vóór eventuele bestandsnamen

en: The 'cut line' was followed by: %s
nl: Na de 'cut'-regel volgde: %s

en: The following option preset mechanisms are supported:
nl: De volgende optievoorinstellingsmechanismen worden ondersteund:

en: Too many directories for mkdir generation
nl: Te veel mappen om aan te maken met 'mkdir'

en: Try '%s %s' for more information.
nl: Typ '%s %s' voor meer informatie.

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: User feedback/entertainment:
       -q, --quiet                do not output verbose messages
nl: Informatief:
      -q, --quiet               geen uitgebreide berichten tonen

en: Version, usage and configuration options:
nl: Versie-, gebruiks- en configuratie-opties:

en: WARNING: not restoring timestamps.  Consider getting and
    installing GNU 'touch', distributed in GNU coreutils...
nl: WAARSCHUWING: tijdsstempels worden niet hersteld.
    Overweeg het installeren van 'touch' (uit 'GNU coreutils').

en: You cannot specify an output file when processing
    multiple input files.
nl: Bij meerdere invoerbestanden is het niet mogelijk een uitvoerbestand op te geven.

en: You have unpacked the last part
nl: Het laatste deel is uitgepakt

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along
    with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
nl: Bij dit programma hoort u een kopie van de GNU General Public License
    ontvangen te hebben; is dit niet het geval, dan kunt u deze licentie
    ook vinden op <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: _open_osfhandle failed
nl: _open_osfhandle() is mislukt

en: `
nl: '

en: aliasing option is out of range.
nl: aliasing-optie valt buiten bereik

en: all
nl: alle

en: allocation of %d bytes failed
nl: geheugenreservering van %d bytes is mislukt

en: archive
nl: archief

en: call
nl: aanroep

en: cannot access %s
nl: kan geen toegang krijgen tot %s

en: cannot create pipe
nl: kan geen pijp aanmaken

en: cannot expand $HOME
nl: kan $HOME niet herleiden

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
nl: kan bestandsdescriptor %d niet herstellen: dup2() is mislukt

en: chmod of %s
nl: 'chmod' op %s

en: continuing file %s
nl: doorgaan met bestand %s

en: could not allocate %u bytes of scribble space
nl: kan geen %u bytes toewijzen voor kladblokje

en: could not allocate %zu bytes for %s
nl: kan geen %zu bytes meer toewijzen voor %s

en: could not locate the 'help' option
nl: kan de 'help'-optie niet vinden

en: defaulted to option with optional arg
nl: als standaard werd een optie met optioneel argument gekozen

en: empty
nl: leeg

en: error %d (%s) creating %s
nl: fout %d (%s) bij aanmaken van %s

en: error %d (%s) stat-ing %s
nl: fout %d (%s) bij opvragen van status van %s

en: error: version option argument '%c' invalid.  Use:
    	'v' - version only
    	'c' - version and copyright
    	'n' - version and full copyright notice
nl: fout: argument '%c' van versie-optie is ongeldig; gebruik:
        'v' - alleen de versie
        'c' - versie plus copyright
        'n' - versie plus copyrighttekst

en: exit immediately
nl: direct afsluiten

en: explain choices
nl: de mogelijkheden toelichten

en: extraction aborted
nl: extraheren is afgebroken

en: failed to create %s lock directory
nl: het aanmaken van een vergrendelingsmap '%s' is mislukt

en: failed to return to initial working directory
nl: kan niet terugkeren naar de oorspronkelijke werkmap

en: file name
nl: bestandsnaam

en: file name buffer
nl: bestandsnaambuffer

en: files on command line and --input-file-list specified
nl: zowel bestanden op de opdrachtregel als '--input-file-list' gegeven

en: format is too wide
nl: opmaak is te breed

en: freopen of stdin
nl: freopen() op standaardinvoer

en: fs error %d (%s) %s-ing %s
nl: bestandssysteemfout %d (%s) bij '%s'-en van %s

en: fserr %d (%s) performing '%s' on %s
nl: bestandssysteemfout %d (%s) tijdens uitvoeren van '%s' op %s

en: interprocess pipe
nl: interproces-pijp

en: invalid %s%s argument '%s'
nl: ongeldig argument '%3$s' van %1$s%2$s

en: invalid argument type specified
nl: ongeldig argumenttype opgegeven

en: invalid base64 encoded name: %s
nl: ongeldige base64-gecodeerde naam: %s

en: invalid compaction type:  %s
    the known types are:
nl: ongeldig compactietype:  %s
    de mogelijke types zijn:

en: invalid conversion character
nl: ongeldig conversieteken

en: invalid suffix in %s%s argument '%s'
nl: ongeldig achtervoegsel in argument '%3$s' van %1$s%2$s

en: lock directory %s exists
nl: vergrendelingsmap '%s' bestaat al

en: memory exhausted
nl: geen geheugen meer beschikbaar

en: more than one format element
nl: meer dan één opmaakelement

en: no
nl: nee

en: no conversion character
nl: geen conversieteken

en: none
nl: geen

en: one %s%s option allowed
nl: één %s%s-optie toegestaan

en: optionProcess() was called with invalid data
nl: optionProcess() werd aangeroepen met ongeldige gegevens

en: optionResetOpt() called, but reset-option not configured
nl: optionResetOpt() werd aangeroepn, maar de 'reset-option' is niet geconfigureerd

en: output file name
nl: uitvoerbestandsnaam

en: output name is empty
nl: uitvoerbestandsnaam is leeg

en: overwrite %s
nl: '%s' overschrijven

en: overwrite all files
nl: alle bestanden overschrijven

en: overwrite no files
nl: geen bestanden overschrijven

en: overwrite this file
nl: dit bestand overschrijven

en: pipe fd
nl: pijp-descriptor

en: printf formatting error:  %s
nl: Opmaakfout in printf():  %s

en: quit
nl: stop

en: read/write buffer
nl: lezen-en-schrijvenbuffer

en: realloc of %d bytes at 0x%p failed
nl: geheugenverplaatsing van %d bytes op 0x%p is mislukt

en: reopening stderr to /dev/null
nl: heropenen van standaardfoutuitvoer naar /dev/null

en: restoration warning:  size of %s is not %s
nl: herstelwaarschuwing:  grootte van '%s' is niet %s

en: restore of %s failed
nl: terugzetten van %s is mislukt

en: shar (GNU sharutils) - create a shell archive
    Usage:  %s [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
nl: 'shar' (uit GNU sharutils) -- Maakt een shell-archief aan.
    
    Gebruik:  %s [-<vlag> [<waarde>] | --<naam>[{=| }<waarde>]]... [<bestand>...]

en: shar (GNU sharutils) - create a shell archive
    Usage:  shar [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
nl: 'shar' (uit GNU sharutils) -- Maakt een shell-archief aan.
    
    Gebruik:  shar [-<vlag> [<waarde>] | --<naam>[{=| }<waarde>]]... [<bestand>...]

en: shar (GNU sharutils) - create a shell archive
    Usage:  shar [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
    Try 'shar --help' for more information.
nl: 'shar' (uit GNU sharutils) -- Maakt een shell-archief aan.
    
    Gebruik:  shar [-<vlag> [<waarde>] | --<naam>[{=| }<waarde>]]... [<bestand>...]
    
    Typ 'shar --help' voor meer informatie.

en: shar (GNU sharutils) 4.15.2
nl: shar (uit GNU sharutils-4.14.2)

en: shar fatal error:
nl: fatale 'shar'-fout:

en: shar is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY
    WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS
    FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more
    details.
nl: Dit programma wordt uitgegeven in de hoop dat het nuttig is,
    maar ZONDER ENIGE GARANTIE; zelfs zonder de impliciete garantie
    van VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD DOEL.
    Zie de GNU General Public License voor meer details.

en: shar is free software: you can redistribute it and/or modify it under the
    terms of the GNU General Public License as published by the Free Software
    Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later
    version.
nl: Dit is vrije software: u mag het vrijelijk wijzigen en verder verspreiden.
    De precieze licentie is GPL-3+: GNU General Public License versie 3 of later.
    Zie <http://gnu.org/licenses/gpl.html> voor de volledige (Engelse) tekst.

en: shar usage error:
nl: 'shar'-gebruiksfout:

en: sharutils bug - no status
nl: **Programmafout** in sharutils -- geen afsluitwaarde

en: skip this file
nl: dit bestand overslaan

en: standard error
nl: standaardfoutuitvoer

en: standard input
nl: standaardinvoer

en: standard output
nl: standaarduitvoer

en: text
nl: tekst

en: unable to record current working directory
nl: kan de huidige werkmap niet vastleggen

en: unshar (GNU sharutils) - unpack a shar archive
    Usage:  %s [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
nl: 'unshar' (uit GNU sharutils) -- Een shell-archief uitpakken.
    
    Gebruik:  %s [-<vlag> [<waarde>] | --<naam>[{=| }<waarde>]]... [<bestand>...]

en: unshar (GNU sharutils) - unpack a shar archive
    Usage:  unshar [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
nl: 'unshar' (uit GNU sharutils) -- Een shell-archief uitpakken.
    
    Gebruik:  unshar [-<vlag> [<waarde>] | --<naam>[{=| }<waarde>]]... [<bestand>...]

en: unshar (GNU sharutils) - unpack a shar archive
    Usage:  unshar [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
    Try 'unshar --help' for more information.
nl: 'unshar' (uit GNU sharutils) -- Een shell-archief uitpakken.
    
    Gebruik:  unshar [-<vlag> [<waarde>] | --<naam>[{=| }<waarde>]]... [<bestand>...]
    
    Typ 'unshar --help' voor meer informatie.

en: unshar (GNU sharutils) 4.15.2
nl: unshar (uit GNU sharutils-4.14.2)

en: unshar fatal error:
nl: fatale 'unshar'-fout:

en: unshar is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY
    WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS
    FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more
    details.
nl: Dit programma wordt uitgegeven in de hoop dat het nuttig is,
    maar ZONDER ENIGE GARANTIE; zelfs zonder de impliciete garantie
    van VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD DOEL.
    Zie de GNU General Public License voor meer details.

en: unshar is free software: you can redistribute it and/or modify it under the
    terms of the GNU General Public License as published by the Free Software
    Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later
    version.
nl: Dit is vrije software: u mag het vrijelijk wijzigen en verder verspreiden.
    De precieze licentie is GPL-3+: GNU General Public License versie 3 of later.
    Zie <http://gnu.org/licenses/gpl.html> voor de volledige (Engelse) tekst.

en: unshar usage error:
nl: 'unshar'-gebruiksfout:

en: uudecode (GNU sharutils) - decode an encoded file
    Usage:  %s [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
nl: 'uudecode' (uit GNU sharutils) -- Decodeert een base64-gecodeerd bestand.
    
    Gebruik:  %s [-<vlag> [<waarde>] | --<naam>[{=| }<waarde>]]... [<bestand>...]

en: uudecode (GNU sharutils) - decode an encoded file
    Usage:  uudecode [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
nl: 'uudecode' (uit GNU sharutils) -- Decodeert een base64-gecodeerd bestand.
    
    Gebruik:  uudecode [-<vlag> [<waarde>] | --<naam>[{=| }<waarde>]]... [<bestand>...]

en: uudecode (GNU sharutils) - decode an encoded file
    Usage:  uudecode [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
    Try 'uudecode --help' for more information.
nl: 'uudecode' (uit GNU sharutils) -- Decodeert een base64-gecodeerd bestand.
    
    Gebruik:  uudecode [-<vlag> [<waarde>] | --<naam>[{=| }<waarde>]]... [<bestand>...]
    
    Typ 'uudecode --help' voor meer informatie.

en: uudecode (GNU sharutils) 4.15.2
nl: uudecode (uit GNU sharutils-4.14.2)

en: uudecode fatal error:
nl: fatale 'uudecode'-fout:

en: uudecode is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY
    WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS
    FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more
    details.
nl: Dit programma wordt uitgegeven in de hoop dat het nuttig is,
    maar ZONDER ENIGE GARANTIE; zelfs zonder de impliciete garantie
    van VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD DOEL.
    Zie de GNU General Public License voor meer details.

en: uudecode is free software: you can redistribute it and/or modify it under
    the terms of the GNU General Public License as published by the Free
    Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option)
    any later version.
nl: Dit is vrije software: u mag het vrijelijk wijzigen en verder verspreiden.
    De precieze licentie is GPL-3+: GNU General Public License versie 3 of later.
    Zie <http://gnu.org/licenses/gpl.html> voor de volledige (Engelse) tekst.

en: uudecode usage error:
nl: 'uudecode'-gebruiksfout:

en: uudecoding file %s
nl: decoderen (uudecode) van bestand %s

en: uuencode (GNU sharutils) - encode a file into email friendly text
    Usage:  %s [ -<flag> | --<name> ]... [<in-file>] <output-name>
nl: 'uuencode' (uit GNU sharutils) -- Codeert een bestand naar e-mailbare "tekst".
    
    Gebruik:  %s [-<vlag> | --<naam>]... [<invoerbestand>] <uitvoerbestand>

en: uuencode (GNU sharutils) - encode a file into email friendly text
    Usage:  uuencode [ -<flag> | --<name> ]... [<in-file>] <output-name>
nl: 'uuencode' (uit GNU sharutils) -- Codeert een bestand naar e-mailbare "tekst".
    
    Gebruik:  uuencode [-<vlag> | --<naam>]... [<invoerbestand>] <uitvoerbestand>

en: uuencode (GNU sharutils) - encode a file into email friendly text
    Usage:  uuencode [ -<flag> | --<name> ]... [<in-file>] <output-name>
    Try 'uuencode --help' for more information.
nl: 'uuencode' (uit GNU sharutils) -- Codeert een bestand naar e-mailbare "tekst".
    
    Gebruik:  uuencode [-<vlag> | --<naam>]... [<invoerbestand>] <uitvoerbestand>
    
    Typ 'uuencode --help' voor meer informatie.

en: uuencode (GNU sharutils) 4.15.2
nl: uuencode (uit GNU sharutils-4.14.2)

en: uuencode fatal error:
nl: fatale 'uuencode'-fout:

en: uuencode is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY
    WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS
    FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more
    details.
nl: Dit programma wordt uitgegeven in de hoop dat het nuttig is,
    maar ZONDER ENIGE GARANTIE; zelfs zonder de impliciete garantie
    van VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD DOEL.
    Zie de GNU General Public License voor meer details.

en: uuencode is free software: you can redistribute it and/or modify it under
    the terms of the GNU General Public License as published by the Free
    Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option)
    any later version.
nl: Dit is vrije software: u mag het vrijelijk wijzigen en verder verspreiden.
    De precieze licentie is GPL-3+: GNU General Public License versie 3 of later.
    Zie <http://gnu.org/licenses/gpl.html> voor de volledige (Engelse) tekst.

en: uuencode usage error:
nl: 'uuencode'-gebruiksfout:

en: write
nl: schrijf

en: x - SKIPPING %s (file already exists)
nl: x - OVERSLAAN VAN '%s' (bestand bestaat al)

en: x - STILL SKIPPING %s
nl: x - NOG BEZIG MET OVERSLAAN VAN %s

en: x - created directory %s.
nl: x - map '%s' is aangemaakt.

en: x - created lock directory %s.
nl: x - vergrendelingsmap '%s' is aangemaakt.

en: x - extracting %s %s
nl: x - extraheren van %s %s

en: x - failed to create directory %s.
nl: x - het aanmaken van map '%s' is mislukt.

en: x - failed to create lock directory %s.
nl: x - het aanmaken van vergrendelingsmap '%s' is mislukt.

en: x - failed to remove lock directory %s.
nl: x - het verwijderen van vergrendelingsmap '%s' is mislukt.

en: x - overwriting %s
nl: x - overschrijven van '%s'

en: x - removed lock directory %s.
nl: x - vergrendelingsmap '%s' is verwijderd.

en: yes
nl: ja
